Drukuj Email
czwartek, 07 października 2010 11:18

 

15 mln zł dla SPZOZ Jarosław

 

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu staje się coraz nowocześniejszą placówką. 24 września odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanej Izby Przyjęć oraz wyremontowanego Oddziału Psychiatrycznego I.

Koszt inwestycji opiewa na kwotę 15 mln zł pochodzących w 99% z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Pracę rozpoczęto już w 2008 roku od izolacji i ocieplenia całego budynku. Następnie dobudowano Izbę Przyjęć i zmodernizowano istniejący oddział. Remont przeprowadzony został z wykorzystaniem najnowszych technologii dzięki czemu podniesiono standard przede wszystkim dla pacjentów tam przebywających oraz zespołu medycznego. Zakupiono także wyposażenie medyczne za 300 tysięcy zł. Obecnie Oddział Psychiatryczny I przygotowany jest na przyjęcie 70 osób spełniając wszelkie normy.

 

W planach inwestycyjnych szpitala przewidziany jest remont poradni, wykonanie nowego ogrodzenia, alejek na placu szpitalnym oraz stworzenie sali sportowo – rehabilitacyjno – terapeutycznej.

 

Pobierz prezentację o SP ZOZ Jarosław

 

oddz1_7oddz1_2oddz1_6oddz1_5oddz1_4oddz1_8oddz1_1oddz1_3

 

Tekst i zdjęcia:
Aneta Środek Wydział Promocji,
Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej
Starostwa Powiatowego w Jarosławiu