Drukuj Email

SPRAWOZDANIE Z XV OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA SOLIDARNOŚCI
Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE - „SCHIZOFRENIA – OTWÓRZCIE DRZWI”21 czerwca 2016 r. w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej
w Jarosławiu świętowano Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Obchody tego Dnia przebiegały pod hasłem „Jesteśmy tacy sami”. Już po raz piętnasty otwierając symboliczne drzwi przyczyniamy się w znacznym stopniu do zmiany na lepsze w postrzeganiu osób chorujących psychicznie. Stereotypy o chorobie są w naszym społeczeństwie wciąż obecne, a celem kampanii jest zmiana naszych uprzedzonych poglądów co do chorych, jak
i samej choroby oraz uświadamianie, że osoby chore po specjalistycznym leczeniu mogą wrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Otwarcie obchodów „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” rozpoczął Dyrektor SP ZOZ – mgr Józef Długoń witając wszystkich gości. Jak co roku mieliśmy zaszczyt podejmować mieszkańców Domów Opieki Społecznej z Jarosławia, Moszczan, Wysocka i Sośnicy.
Po nim głos zabrała mgr Irena Puszkarz, która swą prelekcją „Jesteśmy tacy sami”, przybliżyła zgromadzonym ideę obchodzonego Dnia.

Więcej…
 
Drukuj Email


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, składamy wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pełnego optymizmu, wiosennego nastroju.
Niech refleksja wypływająca z przeżywania tego czasu, przyniesie radość i nadzieję na dobrą przyszłość.


Dyrekcja SPZOZ
 
Drukuj Email

XIV OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI
Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE – „SCHIZOFRENIA –
OTWÓRZCIE DRZWI”

W dniu 16 czerwca 2015 r. w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu już po raz 14 świętowano Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” były słowa Ojca Świętego Jana Pawła II – „Niech nasza droga będzie wspólna”.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 3 z 4