Centrum Zdrowia Psychicznego Drukuj Email

W Szpitalu Psychiatrycznym ruszył program pilotażowy

w Centrum Zdrowia Psychicznego

Od 1 października br. Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu realizuje pilotażowy program, finansowany z budżetu państwa. Co to oznacza dla szpitala i dla mieszkańców powiatu? Otóż każda osoba z terenu powiatu jarosławskiego, która ukończyła 18 lat jest objęta kompleksową opieką psychiatryczną (doraźną, ambulatoryjną, środowiskową, dzienną i całodobową) przez jednostkę organizacyjną SPZOZ w Jarosławiu o nazwie Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP). Centrum Zdrowia Psychicznego realizuje swoje zadania w wyodrębnionych komórkach organizacyjnych takich jak: Oddział Psychiatryczny II, Oddział Dzienny Psychiatryczny, Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Zespół Leczenia Środowiskowego. Z tego wynika, że pilotaż osadzony jest w ramach dotychczasowej struktury. Natomiast przemodelowaniu ulega sposób pracy personelu, który pracuje w podstawowej opiece psychiatrycznej zwanej Centrum Zdrowia Psychicznego, w sposób rotacyjny na wszystkich poziomach opieki, czyli na poziome opieki stacjonarnej, dziennej, ambulatoryjnej czy domowej, w zależności od potrzeb beneficjenta systemu. Personel pracuje zespołowo. Każdy mieszkaniec otrzymuje pomoc równo dostępną, dostosowaną do potrzeb, skuteczną, godziwą i sprawiedliwą.

Takim miejscem, gdzie mieszkaniec powiatu może przyjść ze swoim problemem, jest Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny (PZK). Jest on czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:25 do 18.00, a znajduje się w Poradni Zdrowia Psychicznego, mieszczącej się w budynku nr 1 na I piętrze. Osoby zatrudnione w PZK są pierwszym ogniwem nowego modelu. To tutaj osoba zainteresowana otrzyma informację jaka pomoc byłaby adekwatna do jej sytuacji, kiedy zostanie przyjęta do lekarza w poradni czy oddziale, lub też jakie są możliwości wsparcia jej nie tylko ze strony naszego CZP, ale i z koszyka świadczeń społecznych. Mam tu na myśli usługi opiekuńcze, pomoc bytową czy grupy wsparcia. Te działania wynikają już konkretnie ze współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, z którymi współpracę będziemy rozwijać i zacieśniać.

Więcej…
 
Drukuj Email

SPRAWOZDANIE Z XVII OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE
„SCHIZOFRENIA – OTWÓRZCIE DRZWI”


Jak co roku 19 czerwca w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu obchodziliśmy już XVII Ogólnopolski Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”. Obchody pod tegorocznym hasłem „Razem tworzymy lepsze jutro” miały przypomnieć jakże istotną rolę w codziennym życiu dotkniętych chorobą psychiczną odgrywa ich otoczenie. Osoby chorujące po szpitalnym leczeniu mogą funkcjonować w codziennym życiu. „Otwierając” symboliczne drzwi wychodzimy im naprzeciw i pomagamy w powrocie do normalnego życia.

 

Więcej…
 
Drukuj Email

Nowe wyroby medyczne w darze od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny ofiarowała sprzęt dla naszych najstarszych Pacjentów.


Tym razem są to łóżka sterowane elektronicznie z szafką i materacem, materace przeciwodleżynowe oraz ssak i inhalator.

Dzięki temu sprzętowi, poprawi się komfort hospitalizacji u tych pacjentów Oddziału Psychogeriatrycznego, którzy mają problemy związane ze stabilnością skóry, tkanki podskórnej oraz oddechem.

Dziękujemy!

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 5 z 6